Vstupenky

Vstupenky na koncerty, festivaly, výstavy a jiné akce
Nabídka vstupenek

Kontakty

Masarykova 460/11
415 01 Teplice


Mapa
Další kontakty


Mobil: 773 543 377

Pokud plánujete dovolenou, není na škodu se v problematice cestovního ruchu orientovat. Je důležité mít alespoň základní přehled, abyste předešli případným komplikacím.

Cestovní agentura nebo cestovní kancelář?

U obou subjektů si můžete dovolenou zakoupit, ale rozdíl je veliký.

Cestovní kanceláře zájezdy pořádají a mají ze zákona povinnost pojištění proti úpadku. Je častým jevem, že se pod pojmem cestovní kancelář označí jiná firma, která však cestovní kanceláří není. Proto se vždy před nákupem informujte, od koho zájezd kupujete a kdo zájezd realizuje.

Cestovní agentury zájezdy jen zprostředkovávají, V žádném případě by neměly být pořadatelem zájezdu. Smlouva se uzavírá vždy s CK, cestovní agentura je pouhý zprostředkovatel. Agentury také nemusí být pojištěné proti úpadku, prodejce má proto povinnost informovat zákazníka, která cestovní kancelář zájezd realizuje, aby věděl s kterou cestovní kanceláří pojede a zda je pojištěna. Za zájezd se stejnými podmínkami klient u cestovní agentury nic nepřiplácí, zaplatí tu samou částku jakou by po něm žádala cestovní kancelář.

Není v zájmu agentur protěžovat jednu určitou cestovní kancelář. Doporučí klientovi kancelář dle jeho potřeb a mají zkušenosti s více cestovními kancelářemi. Proto mohou doporučit tu nejvhodnější.  

Výhody osobního jednání cestovní agentury

Cestovní agentury na rozdíl od cestovních kanceláři mají široký výběr, z kterého mohou vybírat. Umí najít cenově nejvýhodnější nabídky od různých CK. Klienti proto nemusí navštívit mnoho CK, aby měli srovnání a vybrali nejvhodnější zájezd. Cestovní agentura je z tohoto důvodu pro klienty lepším pomocníkem.